ספורט אתגרי - בטיחות
צניחה חופשית צלילה סנפלינג (גלישת מצוקים) טיפוס ספורטיבי רולר-בליידס סקייטבורד באנג'י אופני הרים גלישת גלים

צניחה חופשית

מהי צניחה חופשית?

אם אתם חובבי אדרנלין אז צניחה חופשית היא בשבילכם. 50 שניות של אדרנלין טהור שבסופו השקט של ריחוף מתחת למצנח אל הקרקע.

צניחת היכרות - צניחת טנדם

למי שרוצה לחוות צניחה חופשית בלי דאגות, צניחת היכרות (צניחת טנדם - Tandem) היא הפתרון המושלם. צניחה זו אינה דורשת כל נסיון קודם, וכל מה שנשאר לכם לעשות הוא פשוט להנות מן הקפיצה.

במהלך הצניחה קשור הצונח אל מדריך בכיר, כך שניתן לשכוח מכל הדאגות, ולהיתרכז בהנאה עצמה. המטוס יקח אתכם ביחד עם המדריך אל גובה 12,000 רגל (בערך 4 קילומטר), ואז תקפצו עם המדריך מדלת המטוס במהירות של כ-200 קמ"ש. בגובה 5000 רגל יפתח המדריך את המצנח, ואז תוכלו להנות מן השקט שאחרי הסערה עד לנחיתה הרכה בחזרה על הארץ.

קיימות מספר מגבלות לביצוע צניחה היכרות. מעל משקל של 90 ק"ג יש להתייעץ עם המדריך הראשי בכדי לקבל את אישורו לביצוע הצניחה. על הצונח להיות מעל גיל 12, ואם הוא מתחת לגיל 18 אז נדרש אישור ונוכחות של לפחות אחד מן ההורים.

אין לבצע צניחת היכרות לאחר שתיית אלכוהול, צריכת סמים או בעת הריון. אין לצנוח במהלך 24 שעות לאחר צלילה.

קורס צניחה חופשית - קורס צניחה AFF

קורס צניחה AFF הוא הקורס הפופולרי ביותר כיום בעולם ללימוד צניחה חופשית. הקורס מורכב משני חלקים.

חלקו הראשון של קורס צניחה הינו חלק עיוני הנמשך יום אחד, שבמהלכו לומד החניך מושגים, תיאוריה ובטיחות. במהלך היום מבצע החניך תרגולים על יבש של חלקי הצניחה השונים, ובסופו יעבור החניך מבחן עיוני.

השלב השני של הקורס הוא השלב המעשי, במהלכו מבצע החניך 7 צניחות חופשיות בליווי מדריכים. כל צניחה מהווה שלב אותו על החניך לעבור על מנת להתקדם אל השלב הבא. במהלך הצניחות יתורגל תיפקוד באוויר ותתורגל התקשורת עם הצנחנים האחרים מסביב. בנוסף לומד החניך כיצד לצאת בביטחה מן המטוס, כיצד לבצע תמרונים באוויר וכיצד לבצע נחיתה בטוחה על הקרקע.

בסיום הקורס הופך החניך לצנחן מתלמד, מעמד שילווה אותו עד שיבצע 13 צניחות סולו - אז יקבל החניך רשיון צניחה חופשית בינלאומי מסוג A.